- Бук – лісовий король Бережанщини, а модрина – його королева

00507317 e1465141951714Раніше модрина вважалася чужоземкою в лісовому фонді Тернопільщини, а сьогодні вона стала повноправною жителькою лісів.

Якщо у 2015 році лісокультурами модрини європейської створено 24 гектарів лісів, у 2016-у – 26 гектарів, а цьогоріч її площа збільшилася на більш, аніж удвічі, порівняно з минулим роком, і тепер площі, створені модриною, становлять 53,7 гектарів. Про це повідомили у прес-службі Тернопільського ОУЛМГ.

Лісових порід, які привезено сюди з-за океану, в основному з Північної Америки та Канади, на Тернопільщині є безліч. Тут і модрина європейська, і японська, дугласія тисолиста або псевдотсуга Мензиса, як її ще називають. Є і гібридна порода модрини європейської і японської – єврояпонська, яку виведено спеціально лише для заготівлі деревини. Всі ці породи дерев є швидкоростучими, зі скороченим оборотом рубки. Щороку деревина дає метр приросту. Крім того, перевагою є значний запас деревини на гектар.

Деревні породи, вивезені за межі свого природного ареалу, називають інтродуцентами. Слово «інтродуцент» дослівно означає введений. Вищезазначені породи повністю акліматизувалися в наших географічних широтах, адже вперше в держлісфонді Тернопільщини вони з’явилися ще в 60-их роках. За цей період змінилося кілька поколінь лісівників. І якщо перші старанно оберігали перші модринові сходи, то теперішньому поколінню вдалося створити постійні лісонасіннєві бази родинних і клонових плантацій, які щороку щедро плодоносять, що дозволяє повністю забезпечувати себе садивним матеріалом для створення модринових лісів.

Безумовним лідером зі створення модринових лісокультур є державне підприємство «Бережанське лісомисливське господарство». А створюють культури модрини європейської за рахунок заліснення природних бучин, де не відбувається природне поновлення бука лісового – на рівнинних експозиціях. Так, цьогоріч бережанські лісівники заліснили 34,7 гектарів.

Щороку в лісових розсадниках збільшується кількість відведених площі під посів модрини. За підсумками осінньої інвентаризації, торік у лісових розсадниках Бережанського лісгоспу нарахували 263 тисячі сіянців модрини європейської.

Як сказав головний лісничий ДП «Бережанський лісгосп» Микола Ковальчук, під керівництвом і за участі якого здійснювалося створення всіх модринових посівів: «Модрина європейська – перспективна порода, особливо для наших бережанських лісів». І якщо бук – це лісовий король Бережанщини, то модрину без перебільшення можна назвати його королевою.

Автор: http://nday.te.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні коментарі

 • 16.12.16
  Під впливом вивчених мною матеріалів щодо Столітнього ювілею боїв на горі Лисоні ...

  Детальніше...

   
 • 12.12.16
  Був на могилі Дідика. 10.12.2016 рівно 45 років з дня його смерті. Вийшло його ...

  Детальніше...

   
 • 09.12.16
  Як ще мало ми знаємо про героїзм наших предків під час боїв Першої Світової війни ...

  Детальніше...

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

ATO

Система Orphus

лисоня 3

Нас відвідують

Лічильник відвідувачів

Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого тижня
Цього місяця
Минулого місяця
Всього
2417
3316
2417
2563535
88571
116487
3283651
© 2016 Всі права захищено! Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать редакції сайту «Бережани і Бережанщина» та охороняються законом України «Про авторське право і суміжні права». При використанні матеріалів посилання на сайт «Бережани і Бережанщина» обов'язкове!!!