До відома споживачів природного газу!

У зв’язку з нестабільними погодніми умовами, різкими перепадами температури, тиску в атмосфері – виникають небезпечні ситуації при користуванні газом у побуті. Для осо­бистої безпеки абоненти мають знати, що перед кожним увім­к­ненням газових приладів, підключених до димоходів, і під час їх роботи потрібно перевіряти тягу, а при її відсутності або при зворотній тязі – запалювати газові прилади СУВОРО ЗАБОРОНЕНО.

 

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ опалювати приміщення за допомогою газових плит – це може призвести до отруєння чадним газом.

Димові та вентиляційні канали необхідно своєчасно перевіряти і прочищати. У кожному каналі має бути лючок для чистки, який встановлюється на глибину 25 см нижче від входу димовідвідного патрубка в димохід. Якщо такий лючок із дверцятами відсутній, його необхідно встановити НЕГАЙНО.

Нагадуємо, що, згідно з п.6.8 “Правил безпеки систем газопостачання”, періодичній пере­вірці і прочищенню підлягають:

– димоходи опалювальних печей, ємкісних водонагрівачів для опалення і опалювальних котлів, які працюють сезонно, – не рідше 1 разу на рік перед початком опалювального сезону, які працюють цілий рік –
2 рази на рік (навесні й восени);

– димоходи опалювально-ва­рильних печей – не рідше 2 разів на рік: перед початком опалювального сезону і навесні при настанні відлиги;

– димоходи від газових протічних та ємкісних водонагрівачів для гарячого водопостачання, ресторанних плит – не рідше 1 разу на 6 місяців.

Вентиляційні канали підлягають перевірці і прочищенню одночасно з димовими.

Перевіркою та прочисткою димовентиляційних каналів у м.Бережани та Бережанському районі займається Бережанське УЕГГ (вул. Шевченка, 33, тел. 2-15-26).

Після перевірки димовентканалів результати її оформлюють актом за встановленим зразком і здають у Бережанське УЕГГ.

Сильний вітер може стати причиною зворотної тяги в димоході. При цьому продукти згоряння газу залишаються у приміщенні, що створює ве­лику небезпеку. Тому будьте завжди уважними в негоду.

Особливу небезпеку для здоров’я і життя людини являє чадний газ, який є продуктом неповного згоряння газу. Для повного згоряння природного газу необхідно на кожен 1 м куб. газу – 10 м куб. повітря. Тому перед увімкненням газових приладів потрібно провітрити приміщення і при роботі кватирка завжди має бути відчиненою. Чадний газ без кольору, без запаху, тому виявити наявність його у приміщенні неможливо. Наявність його в повітрі в кількості 0,5% через 2–3 хв. викликає смертельне отруєння. Потрібно пам’ятати, що при витоку газу в приміщенні може утворюватися вибухонебезпечна суміш газу з повітрям. У такому разі категорично забороняється користуватися відкритим вогнем, вмикати й вимикати електроосвітлення та інші електроприлади, аби попередити утворення іскри. Необхідно перекрити газові крани на опусках перед газовими приладами і на самих приладах, відчинити вікна та двері для вентиляції приміщення.

При запахові газу в підвалі, приміщенні чи на вулиці необхідно негайно повідомити про це в службу аварійно-відновлю­вальних робіт за тел. 104 й обов’язково виконати вказівки диспетчера.

Пам’ятайте! Газ безпечний лише при правильному користуванні ним.

Недотримання правил безпечного користування газовими приладами призводить до аварій, нещасних випадків, втрати здоров’я, а часто – і життя.

 

Адміністрація Бережанського УЕГГ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні коментарі

 • 16.12.16
  Під впливом вивчених мною матеріалів щодо Столітнього ювілею боїв на горі Лисоні ...

  Детальніше...

   
 • 12.12.16
  Був на могилі Дідика. 10.12.2016 рівно 45 років з дня його смерті. Вийшло його ...

  Детальніше...

   
 • 09.12.16
  Як ще мало ми знаємо про героїзм наших предків під час боїв Першої Світової війни ...

  Детальніше...

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

ATO

Система Orphus

лисоня 3

Нас відвідують

Лічильник відвідувачів

Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого тижня
Цього місяця
Минулого місяця
Всього
519
3535
19398
2684041
60096
37911
3411802
© 2016 Всі права захищено! Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать редакції сайту «Бережани і Бережанщина» та охороняються законом України «Про авторське право і суміжні права». При використанні матеріалів посилання на сайт «Бережани і Бережанщина» обов'язкове!!!