Пам'ять Киляшкового лісу

Хто пам’ятає минуле – вартий майбутнього. Лише ті держави, в яких бережуть пам’ять про своїх нащадків, – живуть і процвітають. У теперішній, переломний період в історії України повинна постати ідеологія, це – українська народна ідеологія.

Один із її виявів – урочистості з нагоди 71-ї річниці боїв УПА в Киляшковому лісі.Кожна пролита кров варта пошану­вання, а тим більше – тут, у Широкій дебрі в Киляшковому лісі, де стояв табір УПА.У 1944 році на цьому місці розташовувалася підстаршинська школа. На базі проводилися навчання молодших старшин УПА, медсестер та вояків української самооборони.На початку вересня бійців сотні Чорного оточили енка­ведисти. Три дні тривав бій – загалом по лісі розсіяні останки майже 300 убитих укра­їнців.Будучи колись у Нараєві на могилах українських патріотів, замордованих у Бережанській тюрмі 1941-го, від нині покійного Антона Павловича Рокицького довідалися про захоронення біля Рогачина. І ми, Валентина Пахолок, Богдан Бей, Іван Лещук і автор цих рядків, вирішили заопікуватися могилою.Звернулися за допомогою до голови місцевого осередку Руху Василя Яки­міва.Коли ми туди прийшли, були вражені: курган заріст високими ялинками – сюди з десять років не ступала нога людини. Хащі вирубали, опісля, до 60-річчя загибелі пов­станців, облаштували загорожу. Відтоді щорічно, в першу неділю вересня, мешканці довколишніх сіл приходять сюди помолитися. На плиті викарбовано імена 34 хлопців. Вони загинули як Герої. Решта полеглих українців – невідомі.Поминальні заходи розпочалися з панахиди. На запрошення місцевого пароха Степана Братціва прибули священики – Олег Дідух з Раю і Василь Мартинців із Нараєва.Учасники зібрання виконали Державний Гімн України, хвилиною мовчання вшанували загиблих Героїв.Цікаву програму підготували учні Рогачинської школи (кер. Ірина Мручок). Ведучі весь час повертали присутніх у період боротьби УПА за незалежність, а повстанські пісні разом із дівчатами співали всі.Запам’яталися виступи хору місцевої церкви Святого Юрія та жіночого ансамблю Рогачина-містека.Окрасою дійства стали постійні учасники фестивалю "Чорна вишиванка" (Кулеби) – жіночий ансамбль с. Добринів і Стратинський народний хор (керівник Григорій Москаль) із Рогатинського району. Хор виконав пісню-реквієм "Пливе кача".Короткі промови виголосили голова районної ради Степан Кленик, організатор фестивалю повстанської пісні "Чорна вишиванка" Роман Лопушанський зі Львова. З подякою виступив Рогачинський сільський голова Орест Нич.

Микола БОЙЧУК,депутат районної ради(Бережанське віче)

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні коментарі

 • 16.12.16
  Під впливом вивчених мною матеріалів щодо Столітнього ювілею боїв на горі Лисоні ...

  Детальніше...

   
 • 12.12.16
  Був на могилі Дідика. 10.12.2016 рівно 45 років з дня його смерті. Вийшло його ...

  Детальніше...

   
 • 09.12.16
  Як ще мало ми знаємо про героїзм наших предків під час боїв Першої Світової війни ...

  Детальніше...

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

ATO

Система Orphus

лисоня 3

Нас відвідують

Лічильник відвідувачів

Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого тижня
Цього місяця
Минулого місяця
Всього
884
2938
6786
2702979
68962
37911
3420668
© 2016 Всі права захищено! Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать редакції сайту «Бережани і Бережанщина» та охороняються законом України «Про авторське право і суміжні права». При використанні матеріалів посилання на сайт «Бережани і Бережанщина» обов'язкове!!!