Як оформити спадщину?

Відповідає юрист газети "Вільне життя плюс" Орест Зварич : 

 

Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо він упродовж шести місяців не заявив про відмову від неї. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має особисто подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Така заява подається упродовж шести місяців від дня смерті спадкодавця чи оголошення його померлим (статті 1268 — 1270 Цивільного кодексу, далі — ЦК).

Спадкоємець, який прийняв спадщину з нерухомим майном, зобов’язаний після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини звернутися до нотаріуса за видачею свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно (стаття 1297 ЦК). Квартира чи її частина вважаються нерухомим майном.

Тепер не вимагається проведення оцінки майна при отриманні спадщини спадкоємцями, що є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, а також у випадку спадкування власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою.

При отриманні спадщини спадкоємцями, що є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, передбачене оподаткування за нульовою ставкою (пункт 174.2.1 статті 174 Податкового кодексу).

Сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки. Неповнолітні діти належать до сім’ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживають (стаття 3 Сімейного кодексу).

Ступінь споріднення визначається за числом народжень, що віддаляють родича від спадкодавця. Батько і донька вважаються особами першого ступеня споріднення.

Для оформлення спадщини вам потрібні такі документи:

    свідоцтво про смерть спадкодавця (оригінал);

    заповіт (за наявності);

    ваш паспорт та ідентифікаційний код (оригінал і копія);

    документ, що підтверджує останнє місце проживання спадкодавця та довідка з відомостями про те, хто постійно проживав із спадкодавцем на момент відкриття спадщини;

    документи, що підтверджують родинні зв’язки спадкодавця зі спадкоємцями (свідоцтво про народження тощо);

    правовстановлювальні документи на квартиру спадкодавця.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні коментарі

 • 16.12.16
  Під впливом вивчених мною матеріалів щодо Столітнього ювілею боїв на горі Лисоні ...

  Детальніше...

   
 • 12.12.16
  Був на могилі Дідика. 10.12.2016 рівно 45 років з дня його смерті. Вийшло його ...

  Детальніше...

   
 • 09.12.16
  Як ще мало ми знаємо про героїзм наших предків під час боїв Першої Світової війни ...

  Детальніше...

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

ATO

Система Orphus

лисоня 3

Нас відвідують

Лічильник відвідувачів

Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого тижня
Цього місяця
Минулого місяця
Всього
498
2938
6400
2702979
68576
37911
3420282
© 2016 Всі права захищено! Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать редакції сайту «Бережани і Бережанщина» та охороняються законом України «Про авторське право і суміжні права». При використанні матеріалів посилання на сайт «Бережани і Бережанщина» обов'язкове!!!